Warsztaty czytelnicze

23 października do naszej biblioteki zawitała Pani Diana Ryściuk z Wydawnictwa Zakamarki.

Najmłodszych czytelników z klasy 1d zachęcała do lektury serii "Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai".

Uczniowie klas 3a, 3c, 4a, 4c wzięli udział w warsztatach na podstawie ksiązki "Antykwariat pod Błękitnym Lustrem" - pierwszego tomu serii przygód Dawida i Larisy, świetnie skonstruowanych, trzymających w napięciu historii, z detektywistyczno - przygodowym wątkiem.

Najstarsi uczestnicy warsztatów z klas 6a i 6c zapoznali się z serią "Dzieci filozofują", która zachęca do dyskusji i zastanowienia się nad ważnymi kwestiami.

Celem spotkania było zachęcenie uczniów do samodzielnego czytania, rozwijania wyobraźni i zainteresowań. W czasie warsztatów zaprezentowane zostały pokazy multimedialne połączone z interaktywnym czytaniem fragmentów ksiażek, dyskusją i wspólnym rozwiązywaniem zagadek. Ze względu na ogromne zainteresowanie, ten cykl spotkań  odbywał się w naszej szkole juz kolejny raz.

W zbiorach naszej szkolnej biblioteki dostępne są wszystkie serie prezentowane podczas warsztatów, a także wiele innych ciekawych książek Wydawnictwa Zakamarki.

Zachęcamy Was do wypożyczania, miłej lektury !