Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Jesteś tutaj: Start / Przyjazna świetlica

Przyjazna świetlica

Celem działalności świetlicy opiekuńczo - wychowawczej jest wszechstronny rozwój osobowości wychowanków. Pomoc w rozwoju psychofizycznym, społecznym i duchowym dziecka, kształtowanie właściwych postaw społecznych oraz odnalezieniu się we współczesnym świecie, w którym istnieje wiele zagrożeń.

Świetlica prowadzi następujące formy pracy środowiskowej:
- pomoc w kryzysach szkolnych, rodzinnych, rówieśniczych, osobistych
- zajęcia socjoterapeutyczne
- zajęcia edukacyjne: odrabianie lekcji, wyrównawcze zaległości w nauce, reedukacja
- organizację czasu wolnego, rozwój zainteresowań, organizację zabaw
- zwiększające kulturę osobistą np. nauka zasad zachowania przy stole, nauka higieny
- dożywianie
- zajęcia profilaktyczne dotyczące alkoholu, nikotyny, narkotyków poprzez pogadanki, dyskusje, burzę mózgów, dramę
- zajęcia profilaktyczne dotyczące komunikacji, samooceny, asertywności, nauki radzenia sobie ze stresem, rozpoznawania uczuć i emocji.

Świetlica opiekuńczo-wychowawcza wspiera rodzinę, opiekunów prawnych, zapewnia pomoc dzieciom. Współpracuje z ośrodkiem pomocy społecznej i innymi instytucjami. Troszczy się o zdrowie dziecka i jego prawidłowe nawyki, zapewnia pomoc w odrabianiu prac domowych i dba o prawidłowy rozwój umysłowy. Zapewnia działania związane z kształtowaniem prawidłowych postaw społecznych.

Artykuły

Spotkanie wielkanocne w Przyjaznej Świetlicy

2017-04-09

Wielkanoc to wyjątkowy czas w roku, gdy wokół pojawiają się pierwsze bazie i pierwiosnki. Czas skłaniający do refleksji i zadumy. W naszej świetlicy bardzo starannie przygotowywaliśmy się do Świąt Wielkanocnych. Ozdabialiśmy pisanki, zajączki, wycinaliśmy kurczaczki, a także wykonaliśmy piękne kwiaty z bibuły. Aż wreszcie nadszedł ten wyjątkowy dzień, czwartek - 6 kwietnia, kiedy mogliśmy zasiąść do wspólnego, pięknie udekorowanego stołu i cieszyć się  z nadchodzących świąt. Oczywiście zanim skosztowaliśmy tych wszystkich smakołyków, które czekały na nas na stole, złożyliśmy sobie świąteczne życzenia. Było wiosennie, kolorowo i bardzo wesoło.

Czytaj więcej o: Spotkanie wielkanocne w Przyjaznej Świetlicy

Wigilia w „ Przyjaznej Świetlicy”

2016-12-18

15 grudnia 2016 roku w „ Przyjaznej Świetlicy” poczuliśmy świąteczny nastrój. Tego dnia odbyła się, jak co roku, uroczysta wigilia świetlicowa. Odświętnie ubrani, usiedliśmy do jednego stołu. Wsłuchaliśmy się w słowa pastorałek i piosenek śpiewanych przez naszych kolegów i koleżanki z klasy 3a, dzięki którym przypomnieliśmy sobie o tym, co w życiu najważniejsze  „…Nad światem moc truchleje. Dziś wszyscy pragną wierzyć, że życie godnie, z miłością w sercu i pięknie można przeżyć…”.  Po występie wysłuchaliśmy fragmentu Pisma Świętego, odśpiewaliśmy wspólnie kolędę i złożyliśmy sobie życzenia, dzieląc się opłatkiem. Czar choinki i kolęd rozgościł się na dobre, a na każdej twarzy zagościł uśmiech. Wigilia świetlicowa to czas integracji i radości, dzielenia wspólnie czasu dzieci ze Szkoły Podstawowej, młodzieży z Gimnazjum i wychowawców, dzięki takim spotkaniom nikt nie może się czuć samotny …czego wszystkim w te święta szczerze życzymy.

Czytaj więcej o: Wigilia w „ Przyjaznej Świetlicy”

Coraz bliżej święta ...

2016-11-29

Dzieci z PRZYJAZNEJ ŚWIETLICY już przygotowują się do ŚWIĄT!!!! Robiliśmy świąteczne anioły, a już niebawem rozpoczniemy pieczenie  i  dekorowanie pysznych pierniczków. Oczywiście zawsze znajdziemy czas na to , aby zjeść coś pysznego i zdrowego, a także pobawić się wspólnie i porozmawiać.

Czytaj więcej o: Coraz bliżej święta ...

Świetlica środowiskowa

2013-04-15

Andrzejkowe wróżby w Przyjaznej Świetlicy

2016-11-29

Pliki do pobrania


Przejdź do góry