W FABRYCE BOMBEK...

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, we wtorek (19.12.17r.) klasa IVD i IV B pod opieką p. Sylwii Giedzińskiej , Aleksandry Kulmy i Kingi Jurkowskiej udały się na wycieczkę do Fabryki Bombek w Warszawie. Naszą wizytę zaczęliśmy od wysłuchania historii Fabryki, która jak się okazało, działa od 1948 roku. Już tyle lat w tym miejscu stosuje się tradycyjny sposób wykonywania bombek składający się z trzech etapów: wydmuchiwanie, srebrzenie oraz malowanie. Wszyscy z zaciekawieniem wpatrywali się w pierwsze dwa procesy, następnie każdy uczeń zasiadł do swojego stanowiska, gdzie samodzielnie zdobił przygotowaną wcześniej bombkę. Dzieci ze skupieniem oddały się czynności, efekty ich prac były niesamowite! Na bombkach pojawiły się kwiaty zwierzęta, imiona, inicjały, wzory. Po skończonej pracy każdy z uczestników wycieczki otrzymał słodki poczęstunek przygotowany przez właścicieli. Po odebraniu samodzielnie wykonanych bombek ruszyliśmy dalej na Stare Miasto. Spacerując podziwialiśmy najważniejsze zabytki Warszawy. Oczywiście wielki podziw wzbudziły dekoracje świąteczne, mieliśmy również okazję zakupić różne produkty na Jarmarku Bożonarodzeniowym.  Wycieczkę zaliczamy do tych udanych!