Pasowanie na czytelnika

Nadszedł październik, miesiąc w którym powiększamy swoje grono o nowych czytelników i miłośników książek

W pierwszej połowie października uczniowie klas Ia, Ib i Ic zostali przyjęci w poczet czytelników Biblioteki Szkolnej. Celem uroczystości było zainteresowanie uczniów czytaniem i kształtowanie stałego nawyku kontaktu z książką . Podczas swoich pierwszych odwiedzin uczniowie zapoznali się z zasadami zachowania w bibliotece, regulaminem wypożyczalni i czytelni oraz księgozbiorem przeznaczonym dla najmłodszych.  Następnie złożyli przyrzeczenie, że będą szanować książki, korzystać z zawartych w nich rad oraz mądrości. Później najstarszą księgą jaka jest w naszych zbiorach z 1923 roku, zostali pasowani na czytelników. Na pamiątkę tego wydarzenia każdy nowy czytelnik otrzymał zakładkę do książki i kartę super zwierzaka.