Dla wszystkich Pań i Dziewczynek

W dniu 8 marca klasy: 0, 1b, 1c, 1d, 2a, 2b, 2c, 3b odwiedziły bibliotekę szkolną, gdzie obejrzały film edukacyjny "Kazio i Dzień Kobiet" przedstawiający historię i znaczenie tego święta oraz ukazujący znane kobiety, które odegrały wielka rolę w dziejach ludzkości.

Następnie uczniowie odgadywali zagadki dotyczące zawodów kobiecych, opowiadali o pracy zawodowej swoich mam oraz o ich zajęciach i obowiązkach domowych. Docenili trud, jaki kobiety wkładają w prowadzenie domu, wychowywanie dzieci oraz aktywność zawodową.

Za zainteresowaniem wysłuchali książek, których bohaterkami są dziewczynki o różnych imionach, przeżywające różne przygody. Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się książka pt. "Mania, dziewczyna inna niż wszystkie", opowiadająca o losach przyszłej noblistki Marii Skłodowskiej-Curie.

Wszystkim Kobietom dużym i małym Biblioteka składa moc życzeń.