Przerwa na czytanie

Chcąc być częścią pięknego czytelniczego święta, nasza społeczność szkolna przyłączyła się do kolejnego bicia rekordu w czytaniu.

Celem akcji była promocja czytelnictwa jako atrakcyjnej formy spędzania czasu wolnego, integracja społeczności szkolnej oraz zachęcenie do sięgania po książkę w każdej sytuacji i miejscu.

Każdy czytał to, co lubi z książek wypożyczonych z biblioteki bądź z domowych zbiorów. Najmłodsi nie czytający samodzielnie uczestnicy z ochotą słuchali przygód bohaterów już znanych, jak  i nowych opowiadań. W akcję włączyła się Pani Wicedyrektor Katarzyna Szlendak oraz Pani Ilona Sabak – księgowa. Czytaliśmy w klasach, świetlicy i specjalnie wydzielonej strefie w bibliotece.

Pracownicy szkoły podzielili się tytułami, które wyryły im się w pamięci, powaliły na kolana i w jakiś sposób zainspirowały – zwyczajnie nie  pozwoliły o sobie zapomnieć. Dzięki temu można było dowiedzieć się o nauczycielach czegoś nowego.

Dziękujemy za aktywny udział i zachęcamy do czytania nie tylko podczas akcji czytelniczych, ale każdego dnia. Takie wydarzenia są potrzebne – łączą przyjemne z pożytecznym. Do „zaczytania” za rok…

Aleksandra Samociuk

Katarzyna Skorowska