Pasowanie na czytelnika

W ostatnich dniach października 2023 roku odbyło się pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych.

Dzieciom zostały przedstawione zasady korzystania z wypożyczalni oraz czytelni. Na podstawie wiersza J. Huszcza "Skarga książki" odbyła się także pogadanka dotycząca poszanowania książek. Na ręce każdej z pań wychowawczyń została przekazana "Prośba książki" zawierająca listę właściwych zachowań czytelniczych.

Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą kochać i szanować książki, a obowiązki czytelnika traktować z wielką powagą. Po czym pani bibliotekarka stuletnią księgą dokonała pasowania każdego pierwszoklasisty.

Najwięcej emocjii wywołało jednak wypożyczenie pierwszej książki, która z pewnościa na długo zapadnie im w pamięci.

Aleksandra Samociuk

Katarzyna Skorowska