Paszporty czytelnicze

"(...) Książka - nierozdzielny towarzysz, przyjaciel bez interesu, domownik bez naprzykrzania (...)"

Ignacy Krasicki

Paszport czytelniczy to akcja skierowana do wszystkich dzieci, a przede wszystkim do tych, które są pełne zapału do czytania. Można tę akcję potraktować jako formę zabawy bądź motywację do dalszych wypożyczeń.

28 wrzesnia, po raz trzeci, podsumowana została wakacyjna akcja czytelnicza. Najgorliwsza okazała się klasa IIId oraz jedna uczennica z klasy IId - Zuzanna Baranowska. Uczniowie okazali "Paszporty czytelnicze 2022/2023", otrzymali dyplomy i nagrody książkowe ufundowane przez bibliotekę szkolną.

Uczestnicy podzielili się z nami swoimi gustami czytelniczymi - wymienili przeczytane tytuły, przepisali ulubione zdanie z książki oraz krótko opowiedzieli o niezapomnianych chwilach z wakacji. Jak się okazało, czytanie jest bardzo lubianą formą spędzania czasu wolnego.

Paszport zawiera sześć miejsc na umieszczenie tytułów Wśród uczestników znalazła się osoba, która powiększyła tę ilość jeszcze o cztery. Razem: 10! To Oliwia Wojda.

6 tytułów:

Amelia Maciszewska

Magdalena Bełch

Nadia Chełchowska

Dominika Pokorska

Antoni Łodyga

Maksymilian Kowalczyk

Zuzanna Baranowska

4 tytuły:

Filip Wrzyszcz

Natalia Gogacz

1 tytuł:

Maciej Prymek

Gabriela Kobus

Dziękujemy za udział w akcji i życzymy przyjemnych chwil z książką!

Aleksandra Samociuk

Katarzyna Skorowska