Patriotyczna sesja czytelnicza

"Kto nie szanuje i nie ceni swojej przeszłości, ten nie jest godzien szacunku, teraźniejszości ani prawa do przyszłości."

Józef Piłsudski

Ponad 100 lat temu, 11 listopada 1918 roku, w momencie szczególnym dla narodów Europy, gdy kończyła się wojna, Polska powróciła na mapę Europy. Podczas dorocznych obchodów Święta Niepodległości czcimy pamięć tych, którym zawdzięczamy własne państwo, którym udało się podnieść kraj z ogromnych zniszczeń, stworzyć warunki rozwoju ekonomicznego i modernizacji młodego państwa.

Dla naszej biblioteki szkolnej ważne jest rozwijanie miłości do ojczyzny wśród dzieci. Dzień odzyskania Niepodległości jest dobrym czasem na pogłębienie wiedzy na temat autonomii Polski i wzbudzenie patriotycznych uczuć.

Z tej okazji biblioteka w dniu 10 listopada przybrała biało-czerwone barwy. Przygotowano wystawę książek dla najmłodszych o tematyce niepodległościowej.

Były przeprowadzone w oddziałach 0-3 okolicznościowe pogadanki i sesje czytelnicze. Słuchający byli odświętnie ubrani, sale przystrojone... Wśród najmłodszych dzieci panowała podniosła i poważna atmosfera. Zaskakująca dla nas bibliotekarzy była świadomość i wiedza patriotyczna młodych Polaków. Uczenie się historii i znajomość jej, jest bardzo potrzebna w życiu.

Bądźmy dumni z naszej ojczyzny, bądźmy dumni, że jesteśmy Polakami!