Przynieś baterie do biblioteki szkolnej!

Włącz się w akcję "Zbieraj z klasą!" Weź udział w ogólnopolskim programie edukacyjno-ekologicznym zbiórki baterii i akumulatorów. Projekt ma na celu edukowanie dzieci i młodzieży w zakresie właściwego postępowania z wyczerpanymi zasobnikami energii.

Zużyte i przeterminowane akumulatory i baterie ze względu na swoje pochodzenie, skład chemiczny, cechy biologiczne i inne właściwości mogą stanowić zagrożenie dla życia lub zdrowia ludzi, zwierząt i całego środowiska - tylko jedna, mała guzikowa bateria srebrowa jest w stanie skazić 1m3 gleby i zatruć 400 litrów wody.

Przyjmujemy zużyte baterie i akumulatory przenośne - takie, które są przeznaczone do używania w telefonach przenośnych, komputerach przenośnych, elektronarzędziach bezprzewodowych, zabawkach i sprzęcie gospodarstwa domowego, mogą być bez trudności przenoszone.

Przekazujemy je do punktu przetwarzania i recyklingu - w ten sposób zmniejsza się masa odpadów niesegregowanych i zawierających odpady niebezpieczne. W konsekwencji obniża to koszt usuwania odpadów komunalnych, a także zmniejsza ich negatywny wpływna środowisko.

Za każdy zebrany kilogram, szkoła otrzymuje punkty, które wymieni na pomoce dydaktyczne dla uczniów. Nie wyrzucaj baterii do śmietnika!

Przynieś je do biblioteki szkolnej i wymień je na punkty z zachowania!

Wspólnie zadbajmy o nasze środowisko!