17 lutego obchodzony jest Światowy Dzień Kota...

...który został wymyślony przez Włochów w 1990 roku, a w Polsce jego obchody rozpoczęto w 2006 roku, zyskując od razu rzesze sympatyków. Dzień ten ma podkreślić znaczenie tych zwierząt w życiu człowieka oraz niesienie pomocy wolno żyjącym i bezdomnym kotom.

Myślicie, że o kotach wiecie już wszystko? Dzień Kota to doskonała okazja żeby okazać jeszcze więcej miłości swoim pupilom, poznać kilka zaskakujących faktów dotyczących kotów i zabawne historie z ich życia, dlatego bibliotekę szkolną odwiedzili uczniowie z klas 0a, 1a, 1c, 2b, 2c i 3c wraz z wychowawczyniami. Poznali perypetie kota Cukierka – bohatera serii książek Waldemara Cichonia, zapoznali się z wystawą książek związanych tematycznie z tymi czworonogami i wypożyczyli  książki, z których można  się między innymi dowiedzieć: czy wszystkie koty mają jednakowe nosy, ile przecięty kot przesypia swojego życia, jakiego smaku nie rozpoznają koty, czyje serce bije szybciej, kota czy człowieka.

W czytelni można było także podziwiać wspaniałe portrety naszych milusińskich wykonane przez uczniów klas 0-3.

Obchodzony w Polsce Światowy Dzień Kota  ma podkreślić znaczenie tych zwierzaków w naszym życiu, uwrażliwić człowieka na często trudny los bezdomnych dachowców. Nikogo przecież nie trzeba przekonywać, jak miłe i zabawne są te puchate stworzenia.

Oprac. MG