Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025 - zakup nowości wydawniczych

W ramach tego programu nasza biblioteka otrzymała środki finansowe w kwocie 15 000,00 zł (12 000,00 zł. pochodzi z dotacji, 3 000,00 zł to wkład organu prowadzącego).

W oparciu o propozycje zgłaszane przez uczniów, nauczycieli i rodziców została przygotowana lista książek, zaakceptowana przez Radę Rodziców i Samorząd Uczniowski.

Księgozbiór biblioteki wzbogacił się o 563 voluminy o wartości 12 492,32 zł. Zakupione nowości to bardzo atrakcyjne pozycje - bestsellery, książki poczytnych autorów, ciekawe serie wydawnicze.

Pozostała kwota dofinansowania została przeznaczona na doposażenie kącika czytelniczego dla najmłodszych uczniów. Dzięki temu udało się stworzyć wygodne, i przytulne miejsce, które jest bardzo chętnie odwiedzane.

Wzbogacenie księgozbioru i zaaranżowanie kącika dla najmłodszych spowodowało wyraźnie zauważalne zwiększenie zainteresowania biblioteką i książkami, uczniowie mile spędzają czas na przerwach, rozmawiają o przeczytanych książkach, rozbudzają zainteresowania czytelnicze, odpoczywają w ciszy izolując się od hałasu szkolnych korytarzy.

Duży wybór nowości powoduje, że czytelnicy chętnie przychodzą i pytają o inne tytuły, serie, autorów a także proponują nowe zakupy. Są dumni z tego, że mają możliwość współtworzenia księgozbioru, współdecydowania o jego kształcie, chętnie angażują się w działania biblioteki.

Oprac. MG