Międzynarodowy Dzień Kropki

W tym roku 15 WRZEŚNIA już po raz kolejny obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Kropki.

Jest to święto dziecięcej kreatywności, kiedy to uczniowie, nauczyciele, bibliotekarze, pracownicy instytucji kultury na całym świecie organizują wiele działań, które pomagają dzieciom odkryć talenty, poznać swoje mocne strony i je zaprezentować.

Z tej okazji zaprosiliśmy  uczniów do wspólnej zabawy. W klasach 0a, 0b, 1b, 1d, 2b, 2c, 2c, 2d, 3d przeczytaliśmy opowiadanie„Kropka”, którego bohaterką jest mała dziewczynka Vashti, która nie wierzy we własne możliwości. Historia ta ukazuje nam, że w każdym z nas drzemie ukryty talent, trzeba go tylko w sobie odnaleźć.

Uczniowie i nauczyciele w tym dniu przyszli ubrani w kropki. Każdy z nas  stworzył własną kropkę oraz  kolorową, kropkowaną sowę z których powstanie pamiątkowa wystawa.

oprac. MG