Na wycieczce też czytamy!

W słoneczny, czerwcowy dzień uczniowie klas 1d i 3a wraz z P. Karoliną Młynarczyk, P. Teresą Kałan i P. Magdaleną Grudzińską wyruszyli na przyrodniczy spacer.

Ścieżka Przyrodniczo-Leśna o długości 0,2 km powstała w 2012 r. i prowadzi nas do najstarszej sosny w Polsce, która rośnie na granicy Mińska Mazowieckiego przy szosie nad rzeką Srebrną. Jej wiek określono na około 370 lat, wysokość wynosi 22m, a obwód 375 cm. Na trasie znajdują się tablice edukacyjne przybliżające wybrane zagadnienia leśne.

Jesteśmy na miejscu, czujemy nosem las, widzimy oczami las i oczywiście czytamy o lesie!

Tematem książek jest las, leśne zwierzęta i rośliny. Jest opowieść, są ciekawostki, są dialogi, malownicze ilustracje - i znowu książki nas czegoś nauczyły.

oprac. MG