Książka w pudełku….

Wiele jest sposobów na omawianie z uczniami lektury. Można tworzyć np. komiksy, czy przygotować książki obrazkowe. Uczniowie klas 6 zamieścili ostatnio treść omawianego utworu w pudełkach po butach, po czekoladkach, czy po pizzy. Jest to innowacyjna metoda, pozwalająca lepiej poznać treść omawianej lektury. Uruchamiają się tu wielkie pokłady kreatywności uczniów. Wyobraźnia pozwala pokazać własną wrażliwość i indywidualny odbiór dzieła literackiego. Dzieci lubią pudełeczka, figurki, miniaturowe krainy. Z utworu omawianego na lekcji mogą wyczarować taki świat, jaki sobie wyobraziły. Właśnie taki świat pokazali uczniowie klasy 6b, c, d i e w micie o Orfeuszu i Eurydyce. Efekty prac są wspaniałe, treść lepiej zapamiętana, cel osiągnięty.

Sylwia Giedzińska

A oto prace uczniów: