Obchody Dnia Pluszowego Misia

Miękki, puchaty i taki z łatką. 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Tego szczególnego dnia dzieci z oddziału O a przybyły do szkoły ze swoimi ulubionymi pluszowymi przytulankami, które były honorowymi gośćmi.  Dzień zaczął się od zapoznania się z historią pluszowego misia oraz przypomnienia najsławniejszych bohaterów spotykanych w dziecięcej literaturze i filmach animowanych. Z okazji urodzin Pluszowego Misia nie zabrakło też cukierków i „Sto lat” odśpiewanego przez zerówkowiczów naszemu grupowemu Misiowi Zdzisiowi i wszystkim obecnym z nami Misiom. Następnie dzieci wykonały pracę plastyczną. Ogromną atrakcją była pomoc przy wypieku misiowych ciasteczek i oczywiście ich degustacja. Na pamiątkę tego dnia dzieci otrzymały medale i brały udział w mini sesji zdjęciowej. To był dzień pełen uśmiechu i pozytywnych wrażeń.

• 250 g mąki pszennej
  • 200 g masła
  • 50 g cukru pudru
  • Szczypta soli
  • 2 żółtka
  • 1 łyżeczka proszku do pieczenia

Wszystko razem ugniatamy i zostawiamy w lodówce na godzinę a następnie rozwałkowujemy ciasto na grubość 2 mm i wycinamy misie.

Katarzyna Duszczyk i Joanna Branicka