OGÓLNOPOLSKI KONKURS CHARYTATYWNY „ILE WAŻY ŚW. MIKOŁAJ” 2019

OGÓLNOPOLSKI KONKURS CHARYTATYWNY „ILE WAŻY ŚW. MIKOŁAJ” 2019 V edycja ogólnopolskiego konkursu charytatywnego dla uczniów placówek oświatowych. ,,Ile waży św. Mikołaj? , organizowany w ramach Orszaku św. Mikołaja.

Organizatorem konkursu jest Fundacja Szczęśliwe Dzieciństwo w Lublinie, ul. Jezuicka 4/9, 20-113 Lublin, zarejestrowana pod nr KRS: 0000094228. NIP: 712-01-67-025 (dalej „Organizator”), współorganizatorem konkursu jest Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Mikołaja w Lublin, ul. Ks. M. Słowikowskiego 1, 20-124 Lublin.

a. Celem konkursu są: a. Promocja postaci prawdziwego św. Mikołaja, biskupa Miry, jako patrona dzieci i młodzieży;

b. Promocja wśród dzieci i młodzieży idei zaangażowania społecznego, empatii oraz otwartości na drugiego człowieka, poprzez organizację szkolnych przedsięwzięć charytatywnych, których celem jest udzielenie wsparcia rówieśnikom, wychowankom Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo.

c. Wsparcie funduszu, z którego wypłacane są stypendia oraz wsparcie dla dzieci i młodzieży, wychowanków Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo, która prowadzi działalność opiekuńczo-wychowawczą dla dzieci i młodzieży z terenu parafii św. Mikołaja w Lublinie. W szczególności wsparcie działalności placówki opiekuńczowychowawczej dla dzieci i ośrodka młodzieżowego, które działają w budynkach starej plebani kościoła św. Mikołaja.

Zbiórka bilonu rozpoczyna się 28 października i trwa do 2 grudnia 2019 r. 5. Finał konkursu odbędzie się 8 grudnia 2019 roku podczas Orszaku św. Mikołaja w Lublinie – zebrany bilon posłuży do zważenia św. Mikołaja. 6. Organizator prowadzi zbiórkę publiczną zgłoszoną w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji o numerze: 2019/631/OR. Organizatorem zbiórki jest Fundacja Szczęśliwe Dzieciństwo

ZASADY I PRZBIEG KONKURSU:

1. Konkurs polega na zebraniu bilonu o jak największej wadze , w okresie trwania konkursu. Bilon będzie zbierany wśród uczniów, wychowanków, nauczycieli i pracowników.

2. Zwycięzcą w konkursie jest ta Grupa, która zebrała monety o największej wadze w przeliczeniu na jednego ucznia/wychowanka. Wyniki w konkursie będą ustalane na podstawie następującego wzoru: ILOŚĆ GROSZY = Zebrana kwota w złotówkach przeliczana jest na grosze, (kwota z przekazu pocztowego lub z protokołu przekazania bilonu w przypadku osobistego przekazania bilonu do organizatora) np. 10 zł = 1000 groszy. 1,64 grama = waga jednego grosza.

Dodatkowo zostaną wręczone trzy nagrody specjalne dla grup, które zebrały największe kwoty (nominalnie – w zł). O kolejności decyduje wartość zebranej kwoty (grupa, która zebrała najwięcej - I nagroda; grupa druga w kolejności – II nagroda; grupa trzecia w kolejności – III nagroda)

Bilon, który może zbierać Grupa biorąca udział w konkursie, to monety powszechnego obiegu bite w wysokich nakładach, funkcjonujące w obrocie gotówkowym, których wartość określa nominał, wyemitowane przez Narodowy Bank Polski (monety o nominałach 1 gr., 2 gr., 5 gr., 10 gr., 20 gr., 50 gr., 1 zł., 2 zł., 5 zł.). 6. Grupa nie może zbierać bilonu wyemitowanego w innych krajach (np. monety Euro) lub bilonu, który nie funkcjonuje już w obrocie gotówkowym (stare polskie monety). Taki bilon nie może brać udziału w konkursie. Bilon proszę oddawać posortowany wg nominałów.
Bilon prosimy przekazywać do Sali nr 21.

Akcję prowadzi Panie : Dorota Cymbalińska, Hanna Drobek, Anna Korczyńska, Kamila Krześniak.