"Umiem pływać"-projekt powszechnej nauki pływania

Jesienna edycja projektu powszechnej nauki pływania „Umiem Pływać” ruszy w październiku.

W związku z dużym zainteresowaniem wśród rodziców i dzieci projektem powszechnej nauki pływania „Umiem Pływać” Miasto przystąpiło do realizacji kolejnej edycji tego przedsięwzięcia. Projekt skierowany do dzieci z klas II i III szkół podstawowych realizowany będzie w podziale na sześć piętnastoosobowych grup.

W związku z trwającą przerwą technologiczną na mińskim Aquaparku zajęcia rozpoczną się w październiku, a zakończą w grudniu. Rekrutację rozpoczniemy w drugiej połowie września 2016 roku.

Dla każdego uczestnika przewidziano 20 godzin lekcyjnych nauki pływania. Główne cele programu to: nabycie przez dzieci podstawowych umiejętności pływania, profilaktyka przeciwdziałania i korygowanie wad postawy, efektywne wykorzystanie infrastruktury sportowej (pływalnie), edukacja w zakresie bezpiecznego korzystania
z akwenów.

O zakwalifikowaniu uczestników decyduje kolejność zgłoszeń, dzieci które brały już udział w projekcie nie mogą brać udziału w jego kolejnej edycji. Aby zapisać dziecko na zajęcia należy złożyć wypełnione „Oświadczenie opiekuna prawnego uczestnika bezpłatnych zajęć nauki pływania realizowanych w ramach projektu powszechnej nauki pływania „Umiem Pływać” w Urzędzie Miasta Mińsk Mazowiecki, p. 203 (II piętro). Formularz wraz z harmonogramem będzie dostępny na stronie internetowej miasta (w drugiej połowie września), ponadto zostanie rozesłany do szkół.

BURMISTRZ MIASTA

/-/ Marcin Jakubowski