Pasowanie na czytelnika

W dniu 23 października w Bibliotece Szkolnej ZSM nr 2 odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klas I SP na czytelnika.

Dzieci nie tylko zwiedzały bibliotekę i czytelnię, ale aktywnie uczestniczyły w zajęciach przygotowanych specjalnie na tę okazję. Były więc konkursy, gdzie należało wykazać się znajomością czytania, ale także wiedzą na temat biblioteki. Do uczniów przemawiała Królowa Książek, udzielając wskazówek jak należy postępować z nimi i dbać o nie. następnie  Pierwszoklasiści złożyli uroczyste przyrzeczenie, zostały pasowane książką na czytelnika i otrzymały pamiątkowe dyplomy.Od tej chwili stały się pełnoprawnymi czytelnikami Biblioteki Szkolnej i mogły wypożyczyć pierwszy raz książkę do domu. Imprezę zaliczamy do udanych!

opr. p. Małgorzata Gałązka, p. Sylwia Giedzińska