Ogólnopolski Konkurs Krasomówczy

16.10.2013 r. w auli naszego gimnazjum odbyły się eliminacje do Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego.

Do szkoły przybyło wielu znamienitych gości, jurorzy, w tym jury profesjonalne  i młodzieżowe, w którego skład weszło trzech uczniów z naszej szkoły: Kinga Bartnicka, Ola Rewczuk i Przemek Wiechetek. Oczywiście pojawili się również uczestnicy konkursu i ich opiekunowie. Gospodarzem  imprezy był dyrektor ZSM nr2 pan Mirosław Samociuk, natomiast współorganizatorem przewodnicząca PTTK-u pani Joanna Janicka. Honorowy patronat nad konkursem objął Burmistrz Miasta Mińsk Mazowiecki, pan Marcin Jakubowski.

W pierwszej części swoje przemówienia prezentowali uczniowie szkół podstawowych. Poziom ich występów był bardzo wyrównany, a jurorzy pod przewodnictwem aktora Stanisława Górki mieli trudne zadanie dotyczące wyboru tych najlepszych. W rezultacie zwycięzcą został Jakub Rauche z Sulejówka, który ujął wszystkich ciekawą i mądrą opowieścią o tolerancji wobec lokalnych społeczności. Nagrodę Burmistrza otrzymała Maja Sysiak z SP nr2 w Mińsku. Drugą część konkursu stanowiły przesłuchania uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Byli oni najliczniejszą grupą, gdyż w kategorii gimnazjów startowało aż 22 uczestników. Poziom występów był bardzo wyrównany i wszyscy krasomówcy zasługują na podziw i uznanie. Z przyjemnością słuchało się opowieści o pięknych siennickich krajobrazach, znakomitym chlebie z Latowicza, Dłużewie czy niezwykłych miejscach w naszym mieście. Doskonałe przygotowanie i ciekawe historie wprawiły w zachwyt jurorów i publiczność. Rozstrzygnięcie konkursu nie było łatwe. Warto było jednak poczekać na wyniki. Zwyciężczynią została Angelika Wichrowska z Iag z naszego gimnazjum, drugie miejsce zajął Karol Adamiec z Salezjańskiego Gimnazjum, jako trzecia zaś na podium stanęła Natalia Majewska z IIIj (również nasze gimnazjum). Nagrodę Burmistrza otrzymała Julia Kulbacka z GM2, nagrodę dyrektora naszej szkoły - Michalina Mikulska z GilO na Pięknej. Oprócz tego przyznano specjalne nagrody: publiczności, młodzieżowego jury,dyrektora MDK-a, dyrektora Muzeum Ziemi Mińskiej. Mimo rywalizacji atmosfera podczas konkursu była bardzo przyjemna, uczestnicy dodawali sobie otuchy brawami. Organizacja imprezy została bardzo dobrze oceniona przez przybyłych. Wszyscy wyrazili nadzieję, że nasza szkoła będzie już na stałe gościć w swoich murach ten prestiżowy i bardzo trudny konkurs. A my czekamy na wyniki występu naszych gimnazjalistek w etapie wojewódzkim w Warszawie (już w przyszły wtorek). Mocno trzymamy kciuki, bo stamtąd już droga do finału w Legnicy.

opr. B. Wójcicka