Samorząd Uczniowski

9 października bieżącego roku byliśmy świadkami i uczestnikami bardzo ważnego wydarzenia. Tego dnia odbyły się powszechne, demokratyczne i tajne wybory władz Samorządu Uczniowskiego. Ich ranga była bardzo wysoka, o czym świadczy fakt, że swoją obecnością zaszczyciła nas Pani Dyrektor Katarzyna Szlendak. Uczniowie wszystkich klas zebrali się na auli szkolnej i wraz z wychowawcami głosowali na wybranego przez siebie kandydata. Na specjalnie przygotowanej karcie wyborczej można było wstawić znak "x " tylko przy jednym nazwisku.

Kiedy już wszystkie karty znalazły się w urnie, komisja przystąpiła do liczenia głosów. Bezkonkurencyjny okazał się Sebastian Gackowski z klasy III j, który uzyskał aż 135 głosów. Na drugim miejscu znalazł się Maciej Witos z klasy III i – zdobył  71 głosów. Kolejne miejsca zajęli: Jagoda Apanasewicz (IIm), Iga Baranowska (Id) oraz Kacper Jakubiak i Urszula Nozderko (oboje z klasy II i).

Nad sprawnym przebiegiem głosowania czuwała komisja w składzie: pani Monika Halagiera, pani Monika Mazur – Ryś, pani Dorota Chojnacka – Zarzycka, pani Magdalena Zygnerska oraz Aleksandra Marks z klasy II i – jako przedstawicielka społeczności uczniowskiej.

Przed nami dużo pracy. Mamy nadzieję, że nasze wysiłki spełnią oczekiwania Dyrekcji oraz wszystkich pracowników i uczniów. Chcemy, aby nasze działania służyły dobru placówki i sprawiły, że szkoła stanie się jeszcze przyjemniejszym miejscem nauki, pracy, a czasami też zabawy.

Dziękujemy wszystkim wychowawcom za pomoc i życzliwość, dzięki czemu wybory odbyły się sprawnie, bez zakłóceń i co najważniejsze – w miłej atmosferze.