"A niech to czekolada"

24 kwietnia klasy 2d i 2c wybrały się do Teatru Baj w Warszawie na spektakl pt. "A niech to czekolada".

Celem wyjazdu było wprowadzenie dzieci w świat teatru, rozwijanie ich zdolności obserwacyjnych oraz zainteresowanie sztuką sceniczną.

Spektakl wzbudził w młodych widzach wiele emocji. Każdy uczestnik szukał odpowiedzi  na pytania: Co było pierwsze, kapelusz czy magik? Czy magia w ogóle istnieje? Co ma wspólnego Ole z Bombalinim? Do kogo należy Wielka Dłoń zjawiająca się regularnie w coraz bogatszej Zylirii? Czy czykolada i czekolada to to samo?

Po zakończonym spektaklu dzieci miały niepowtarzalną okazję poznać tajniki teatralnego rzemiosła poprzez zwiedzanie kulis teatru. Dzieci mogły przyjrzeć się z bliska kuluarom, garderobom, oraz miejscu, gdzie przygotowuje się scenografię i rekwizyty.
Ta część wycieczki pozwoliła naszym uczniom spojrzeć na teatr jako na kompleksowy proces twórczy, w który zaangażowanych jest wiele osób o różnych umiejętnościach i talentach.

Joanna Kryczka