Jak obchodzone są walentynki w innych krajach?

Walentynki, inaczej dzień zakochanych to święto, które ma długą historię, a z biegiem czasu coraz bardziej się zmienia. W ten dzień wysyłamy sobie kartki, listy lub wierszyki miłosne, obdarowujemy się prezentami lub po prostu razem spędzamy czas. W każdym kraju Walentynki są trochę inaczej obchodzone, a w tym artykule właśnie poznasz jak:

Stany Zjednoczone, Walentynki - to właśnie tam Walentynki są obchodzone najhuczniej. W  każdym sklepie ozdoby i słodycze walentynkowe leżą  już na półkach jeszcze prze nowym rokiem, czyli bardzo wcześnie. Niektórzy nawet obdarowują  swoje zwierzaki.  Ciekawostką jest to, że  Amerykanie wysyłają 140 milionów walentynkowych kartek. Bardzo często w stanach chodzi się na kolacje w restauracjach, a czasami są organizowane pokazy sztucznych ogni, koncerty lub walentynkowe bale.

Japonia, Kobiecy Dzień Działania - w przeciwieństwie do nas w Japonii to kobiety głównie obdarowują mężczyzn, a nie głownie mężczyźni kobiety. Przygotowywane są specjalne czekolady np. „honmei-choco” tą czekoladę daje się naprawdę wyjątkowej osobie. Za to mężczyźni  dają prezenty kobietom 14 marca w White Day (Biały Dzień).

Walia, Święto św. Dwynwena - jest obchodzone 25 stycznia w przeciwieństwie do  innych państw. Mieszkańcy Wali dają sobie ręcznie robione łyżki miłości, który są bogato zdobione i maja symbolizować klucz do serca. Święty Dwynweny jest patronem walijskich zakochanych.

Filipiny, Masowe Śluby - jest to dzień, w którym wiele par decyduje się pobrać. Robią to w miejscach publicznych.

Dania, pisanie listów - mieszkańcy tego kraju wysyłają sobie „gaekkebrev”, są to żartobliwe, anonimowe listy miłosne wysyłane przez mężczyzn w postaci wierszyka. Gdy kobieta odgadnie autora wierszyka dostanie jajko czekoladowe na Wielkanoc.

Włochy, tradycyjne romantyczne spotkania -  stare tradycje mówią, że jak kobieta wstanie  przed świtem i wyjrzy  przez okno to właśnie ten mężczyzna, którego jako pierwszego zobaczy będzie jej mężem lub będzie go przypominać.

Jak mogliście zauważyć Walentynki to święto, które w niektórych krajach jest całkowicie inaczej obchodzone i ma inne tradycje niż w Polsce, niekiedy ma nawet inną nazwę.

Blanka Vc