Samorząd Uczniowski zakończył realizację projektu "Młodzi Głosują"

W pierwszym półroczu uczniowie klas VII- VIII uczestniczyli w projekcie edukacyjnym Centrum Edukacji Obywatelskiej pt. „Młodzi Głosują 2023”. „Młodzi Głosują” to lekcja demokracji w praktyce. Uczestnicy i uczestniczki poprzez własne działania, dowiedzieli się więcej o roli Sejmu i Senatu, ordynacji wyborczej czy neutralności politycznej. Społeczność uczniowska zyskała okazję, by tak jak dorośli, oddać głos na startujące komitety wyborcze i dać znać o swoich poglądach.

Za udział w ogólnopolskim programie nasza szkoła została uhonorowana dyplomem od Centrum Edukacji Obywatelskiej (CEO). Jest to dla nas nie tylko wyróżnienie, ale i dowód, że razem możemy kształtować otaczającą nas rzeczywistość.

M. Zabuska

P. Parchomenko