• Odwiedziny: 3141997

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

Już po raz kolejny w piątek 17 listopada obchodziliśmy w naszek szkole Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Akcja ma celu zachęcenie do przypomnienia i utrwalenia sobie mnożenia i dzielenia w przyjemny, nieoczywisty sposób.
W tym roku małymi egzaminatorami byli uczniowie klas czwartych. Zaopatrzeni w losy przepytywali starszych kolegów, rodziców i nauczycieli. Jak pokazuje doświadczenie poprzednich edycji, taka zamiana ról często bywa bardziej stresująca dla.... dorosłych :) Dzieci natomiast są niesłychanie zmotywowane pełnieniem funkcji osoby sprawdzającej. Wszystko odbywało się pod opieką nauczyciela-koordynatora, który czuwał nad poprawnością odpowiedzi. Duże zainteresowanie wzbudziła również "Skakanka" - zabawa polegająca na jednoczesnym skakaniu przez skakankę i udzielaniu prawidłowych odpowiedzi na podane działanie matematyczne.
Każdy zdający otrzymał specjalny cerytikat potwierdzający perfekcyjną znajomość tabliczki mnożenia. Wśród nauczycieli najlepszy okazał się p. Paweł Parchomenko! Gratulujemy!
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspaniałą zabawę i zaangażowanie. Do zobaczenia za rok!
Koordynatorzy:
Karolina Roguska