Akcja – „Szkoła pamięta 2023”

Już po raz kolejny nasza szkoła wzięła udział  w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta”. Nasze działanie odbywa się w okresie, w którym wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób inicjatywa nawiązuje do polskiej tradycji świąt zadusznych. Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności. W ramach akcji – uczniowie i nauczyciele naszej szkoły odwiedzili i zapalili znicze w  miejscu pamięci szczególnie dla nas ważnym – Pomniku upamiętniającym wydarzenia z okresu Powstania Styczniowego 1863r. Klasa 7a z wychowawcą nawiedziła miejscowy cmentarz i oddała hołd żołnierzom poległym w okresie II wojny światowej.

Uczniowie klasy 7a