Ogólnopolski Konkurs Programistyczny dla dzieci i młodzieży

Ruszyły zgłoszenia na Gigathon, czyli Ogólnopolski Konkurs Programistyczny dla dzieci i młodzieży. Serdecznie zapraszamy uczniów z Państwa szkoły do udziału w konkursie.

Ogólnopolski Konkurs Programistyczny Gigathon to świetna okazja dla młodych pasjonatów programowania, aby zaprezentować swoje umiejętności i zdobyć niesamowite nagrody. Gigathon organizujemy w trzech kategoriach wiekowych - każda z nich związana jest z innym środowiskiem programistycznym.

Do udziału w konkursie zapraszamy dzieci i młodzież w wieku od 7 do 18 lat.

Na zwycięzców czekają wyjątkowe nagrody, w tym m.in.:

-  Konsola PlayStation 5,

-  Konsola Nintendo Switch,

- Roczny kurs nauki w Gigantach Programowania

-  Wyjazd wakacyjny z Gigantami Travel

- Tablet Samsung Galaxy Tab A8

-  Gadżety, nagrody od partnerów i nie tylko!

Konkurs ma trzy kategorie wiekowe, które obejmują poszczególne środowiska:

- 7-9 lat (Minecraft)

- 10-12 lat (Scratch)

- 13-18 lat (Python)

Gigathon składa się z 3 etapów:

1 etap to rozwiązanie pierwszych zadań w okresie od 29 maja 2023 do 12 czerwca 2023. Ogłoszenie wyników odbędzie się 16 czerwca.

2 etap to rozwiązanie drugiej tury zadań w październiku 2023 roku.

3 ostatecznym etapem jest stacjonarny Hackaton, który odbędzie się podczas akcji Koduj z Gigantami w lutym 2024 roku. Podczas wydarzenia uczestnicy będą mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności programistyczne i pracować nad projektami w grupach.

Wypełnianie quizów do 1 etapu Gigathonu rozpoczyna się od 29.05.2023, 10:00.

Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy, że uczeń bezpłatnie zarejestruje się na stronie: www.gigathonkonkurs.pl

Przesyłamy także materiały dla nauczycieli i uczniów, przygotowujące do udziału w konkursie https://giganci.info/41weVoi zachęcamy do zaglądania co jakiś czas, ponieważ będziemy dodawać nowe materiały.

Gigathon to programistyczne wyzwanie dla wszystkich - w tym także początkujących koderów!

Projekt organizowany jest przez szkołę Giganci Programowania, oferującą od ponad 7 lat kursy programowania dla dzieci i młodzieży.

Giganci Programowania są globalnym partnerem Microsoft dla Edukacji.