Światowy Dzień Ziemi

Światowy Dzień Ziemi to największe i najbardziej popularne święto ekologiczne na świecie. Celem święta jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię. Z tej okazji 21 kwietnia zorganizowałyśmy dla dzieci z zerówki  wiele zabaw z ekologią w tle.

Dzieci z grupy OB otrzymały zielony list od nietypowego nadawcy. Wielkie było zaskoczenia, gdy okazało się, że napisała do nas sama Ziemia, prosząc dzieci o wykonanie kilku ekologicznych zadań. Podczas zabaw dzieci dowiedziały się  jak dbać o środowisko i otaczającą nas przyrodę.

Nie zabrakło również dbania o naszą Planetę. Po śniadanku  grupa OB wraz z wychowawcą, wybrali sie na sprzątanie boiska szkolnego. Trochę tam było śmieci, ale nie było nam to straszne.

Czytaliśmy edukacyjne wierszyki i rozwiązywaliśmy quizy. Uczyliśmy się segregować śmieci oraz dowiedzieliśmy się jak oszczędzać wodę.

Wszystkie nasze działania  zostały podsumowane przyrzeczeniem "Przyjaciół Przyrody", w którym dzieci obiecały dbać o Ziemię oraz zachęcać do tego innych. Na koniec wszystkie dzielne przedszkolaki wykonały medale „ Przyjaciel przyrody”.

p. Klaudia i P. Dorota