Warsztaty ceramiczne Lublin- Manufaktura Bolesławiec

Dnia 29 marca klasy 4b i 4d pod opieką p. Sylwii Giedzińskiej, p. Marty Łuniewskiej i p. Anny Sudakowskiej wybrały się na wycieczkę do Lublina. Pierwszym etapem naszej podróży były warsztaty ceramiczne w Manufakturze Bolesławiec. Jest to oryginalna forma spędzania wolnego czasu. To relaks i możliwość wyzwolenia swojego twórczego potencjału. Ozdabialiśmy gliniane kubeczki, które wcześniej były dla nas przygotowane.  Stworzone dzieła stały się własnością autora. Warsztaty ceramiczne rozpoczęły się prezentacją multimedialną, podczas której  zapoznaliśmy się z etapami powstawania ceramiki bolesławieckiej. Dowiedzieliśmy się także, czym jest metoda stempelkowa i poznaliśmy tajniki zdobienia naczyń.

Warsztaty wypiekania cebularza

Następnie udaliśmy się na inne warsztaty, tym razem kulinarne. Była to interaktywnie snuta przez animatorów opowieść o powstaniu i znaczeniu wiodącego produktu regionalnego w Lublinie – o cebularzu. W trakcie warsztatów dzieci były zapraszane  do aktywności przy poszczególnych etapach powstawania wypieku. Samodzielnie stworzone przez uczniów cebularze pokazowe  otrzymaliśmy na pamiątkę jako trofeum z odbytych zajęć. Oczywiście je zjedliśmy, smakowały wybornie…

Sylwia Giedzińska