Kolorowa wycieczka w szarobury wtorek

13 grudnia 2022 r. klasa 7a i odrobina 7b miały ogromną przyjemność uczestniczyć w kolejnej w tym roku szkolnym, bardzo udanej wycieczce.
Naszym pierwszym przystankiem była ulica Marszałkowska, a dokładnie warszawski Teatr Capitol. Siedząc w pierwszych rzędach obejrzeliśmy anglojęzyczną wersję musicalu Friends. Wspaniali roztańczeni młodzi aktorzy, właściwie nasi rówieśnicy, w rytm muzyki snuli historię o przyjaźni, stereotypach do których jesteśmy skłonni, nienawiści, której tak łatwo się poddajemy, różnicach i podobieństwach. Po spektaklu, na spotkaniu z aktorami, ku zadumie dyskutowaliśmy na temat przemocy, tolerancji i szacunku.
Drugi przystanek to wspaniałe Muzeum Etnograficzne w Warszawie i rozmowa z przewodniczką na temat sztuki ludowej, a po niej warsztaty trudnej techniki malowania na szkle. Okazało się, że niektórzy z nas mają zadatki na artystów, bo podczas warsztatów powstały małe dzieła sztuki. Niewykluczone, że tak pozytywnie wpłynął na nas akompaniament, przy którym tworzyliśmy nasze prace – tzw. biały śpiew – ludowa technika wokalna nazywana też śpiewokrzykiem, polecamy posłuchać... Wprawieni w odpowiedni nastrój zwiedziliśmy jeszcze zbiory Muzeum. Ludowe drewniane szopki bożonarodzeniowe, dawne obrazy o tematyce religijnej charakterystycznej dla sztuki ludowej, zabawki czy rzeźbione w drewnie figurki zwierząt młodszym zaparły dech w piersi, a u trochę starszych młodszych wywołały garść wspomnień.
Ku pamięci zdjęcia, które udało nam się zrobić podczas tej pięknej kolorowej wycieczki – pomimo szaroburego dnia.