Szkolna Kampania Przyrodnicza cz.2

W ramach Mikołajek gościliśmy na zajęciach w Kole Gospodyń Wiejskich „Dziedziczki” z Szymankowszczyzny. Mieliśmy niesamowitą przyjemność uczestnictwa w warsztatach realizujących  zagadnienia Szkolnej Kampanii Przyrodniczej część 2, gdzie odbyliśmy lekcję z Panem leśniczym  oraz wykonaliśmy profesjonalne budki lęgowe pod okiem instruktorów z firmy BUŁ-MAR BUD p. Piotra Bakuły

Jesteśmy pod wrażeniem sposobu prezentowania, przez Koło Gospodyń Wiejskich „Dziedziczki” w Szymankowszczyźnie, niezwykle trudnego zagadnienia jakim jest ochrona przyrody w XXI w.

W czasie zajęć z leśniczym rozmawialiśmy o  gatunkach ptaków, dowiedzieliśmy się, że budowanie budki lęgowej to doskonały pomysł na zatrzymanie ptactwa blisko naszego miejsca zamieszkania. Budki wykorzystane będą do przeprowadzenia lęgów, ale również do nocnego i mroźnego schronienia ptaków w okresie zimowym.

W kolejnej części naszych warsztatów Panie „ Dziedziczki” z Szymankowszczyzny przygotowały dla nas ognisko, przy którym upiekliśmy pyszną kiełbasę. Zostaliśmy również poczęstowani ciepłymi bułeczkami z makiem i lukrem.

Bardzo dziękujemy za serdeczne przyjęcie naszej grupy, za przygotowane pyszności, za gotowość instruktorów do niesienia pomocy podczas wykonania budek lęgowych.

Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich „Dziedziczki” życzymy dalszych sukcesów na polu organizacji fantastycznych zajęć dla dzieci i młodzieży.

Jeszcze do Was wrócimy!

Uczniowie klasy 6ai 6b