Spotkanie autorskie z Grzegorzem Kasdepke.

W miniony piątek klasy 1c, 1d i 3c pod opieką nauczycieli wybrały się do Biblioteki Miejskiej na spotkanie z autorem książek dla dzieci panem Grzegorzem Kasdepke. W trakcie wydarzenia dzieci z zaciekawieniem słuchały opowieści o różnych utworach literackich. Pisarz rozmawiał z uczniami o zawodach z podziałem na męskie i damskie. Różne odpowiedzi wywoływały śmiech u najmłodszych i zdziwienie wśród ich opiekunów. Rozmowa nawiązywała do nietypowej publikacji "Gdybym był dziewczynką/ Gdybym był chłopcem" Grzegorz Kasdepke wyjaśniał również dzieciom ciekawe zwroty frazeologiczne, których używamy w codziennym życiu. Następnie nadszedł czas na pytania od uczniów - tych było naprawdę dużo! Uczniów interesowało m.in. ile książek napisał Grzegorz Kasdepke i która z nich jest jego ulubioną oraz czy pisarz lubi gotować.Spotkanie zakończyło się małą niespodzianką. Pisarz losował numerki, które zostały zamienione na jego książki lub torby z logo biblioteki.
Na koniec każdy wytrwały czytelnik mógł uzyskać autograf Grzegorza Kasdepke i chwilę z nim porozmawiać.