Dzień Poczty Polskiej

19 października  w OB obchodziliśmy Dzień Poczty Polskiej. Z tej okazji dzieci  uczestniczyły w zajęciach, które przybliżyły im pracę poczty i listonosza. Obejrzały prezentację „Droga listu” , dzięki niej dowiedziały się jaką drogę przebywa każdy list/ paczka zanim dotrze do adresata. Dzieci  rozwiązywały rebusy, słuchały piosenki o listonoszu.             Najwięcej emocji jednak wzbudziło u nich  tworzenie własnych listów. Dnia 20.10.2022 r. wyruszyliśmy na pocztę, radości nie było końca- każdy otrzymał zaadresowany do rodziców list , na który nakleił znaczek Warto pamiętać, że takie zawody jeszcze istnieją, pomimo nowoczesnego świata.
             I może warto czasem napisać krótki list lub przesłać kartkę na święta.

p. Klaudia i p.Dorota