Zapraszamy wszystkich zakochanych w książce…

Nasza szkoła  znalazła się w gronie placówek bijących rekord w czytaniu: „Przerwa na czytanie”.

Celem akcji jest pokazanie, że czytanie sprawia przyjemność i może być zabawą. Liczymy, że wspólnie pobijemy zeszłoroczny rekord w miłej happeningowej atmosferze. Akcja nie ma charakteru konkursu i nie przewiduje nagród.

Akcja odbędzie się we wtorek  25.10. 2022. Jest przeznaczona nie tylko dla uczniów i nauczycieli, ale także dla pracowników administracji i obsługi szkoły.

Można zabrać do czytania swoje domowe książki lub wypożyczyć z biblioteki szkolnej.

Dla dzieci nieczytających samodzielnie biblioteka stworzy Strefę czytaniaw czytelni.

Czytamy ok. 5-7 minut pod koniec każdej lekcji.

Jeśli będzie sprzyjająca pogoda, zachęcamy do czytania na powietrzu, mile widziane udokumentowanie akcji – foto i filmiki przesyłamy na adres: bibliotekasp4mm@gmail.com Relacje zamieszczone na portalach społecznościach oznaczamy hasztagiem #przerwanaczytanie.

Do „zerówek” i świetlicy zapraszamy Rodziców i Dziadków, aby zaangażowali się akcję czytelniczą.