CAŁA POLSKA GRA W PLANSZÓWKI!

10.10 o 10.10 zrobiliśmy sobie w szkole dodatkową, bardzo przyjemną przerwę od standardowej nauki i z planszówkami pod pachą wkroczyliśmy do auli celebrować Dzień Gier Planszowych.

Jest to święto dość nowe, bo obchodzone od 2020 roku, ale warto o nim pamiętać – popularne „planszówki” mają naprawdę dużo zalet – zwiększają aktywność naszych mózgów, a zmniejszają ryzyko zachorowania na chorobę Alzheimera. Gry są świetnym wyzwalaczem kreatywności, treningiem cierpliwości, uczą współpracy i obniżają poziom stresu. To tylko część zalet gier planszowych, dla których postanowiliśmy przyłączyć się do tego wydarzenia. Zabawa była przednia, nasze miny w trakcie – bezcenne. Polecamy mocno tę rozrywkę – nie tylko na długie jesienne wieczory.

Klasa 7a, M. B. i A. S.