Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia 2022

Za nami kolejna edycja Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Nauka poprzez zabawę zawsze przynosi najlepsze efekty, a akcja ta idealnie wpasowuje się w tę koncepcję.  Głównym mottem wydarzenia jest „ Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”. Jest to idealna forma, aby nadrobić matematyczne zaległości po wakacjach. Chętnych do zmierzenia się z 5 trudnymi przypadkami mnożenia nie brakowało. Każdy chciał otrzymać  tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia i imienną legitymację – to nie tylko powód do dumy, ale też motywacja do dalszego doskonalenia swojej matematycznej wiedzy. Starszych kolegów ze szkoły, rodziców i nauczycieli dzielnie przepytywali egzaminatorzy z klas 3a i 3b. Można też było spróbować swoich sił w grze „ Królowa skakanki”. Zabawa ta polegała na podawaniu odpowiedzi do zadań zamieszczonych na karcie pokazywanej przez prowadzącego, przy jednoczesnym wykonywaniu przeskoków przez skakankę. Radosnych okrzyków, braw i głośnego śmiechu tego dnia nie brakowało.

Dziękujemy wszystkim za udział w akcji,

gratulujemy wyników i zapraszamy za rok!

Koordynatorzy lokalni:

Agnieszka Wysocka