Mitologiczne inspiracje na lekcji języka polskiego

6 października klasa 5a z wielką pasją i zaangażowaniem odegrała scenki związane z mitem o Demeter i Korze. Uczniowie w grupach przygotowywali swoje występy, które następnie prezentowali w klasie. Tu podstawowym tworzywem teatru oczywiście byli uczniowie-aktorzy, którzy budowali dla widza – swoich kolegów i koleżanek, umowną rzeczywistość teatralną za pomocą swoich kreacji scenicznych i ruchu scenicznego. Było to także związane z kształceniem umiejętności prezentacji samego siebie m.in. poprzez właściwe przygotowanie czytanego tekstu, czyli roli i dobrą współpracą w grupie. To z kolei dotyczyło przyniesienia odpowiednich rekwizytów i podstawowych elementów dekoracji, a reszta była nieograniczoną wyobraźnią i fantastyczną zabawą, bo teatr to proces twórczy.

Śmiech i dobra zabawa towarzyszyły poszczególnym występom. Były to wspaniałe pokazy, podczas których uczniowie klasy V udowodnili, że można również w taki sposób pogłębiać swoją wiedzę i rozwijać umiejętności. Kto wie, czy kiedyś ktoś z nich nie stanie na prawdziwych deskach teatru.

Takie lekcje na długo zostają w pamięci.

Sylwia Giedzińska