Zajęcia profilaktyczne z Policją

Dnia 4 października 2022 r. w naszej szkole odbył się cykl spotkań z pracownikiem Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim  st. sierż. Tomaszem Oknińskim z Wydziału ds. nieletnich.

Uczniowie klas IV i V uczestniczyli w zajęciach profilaktycznych dotyczących:

• odpowiedzialności karnej nieletnich w związku z zachowaniami takimi jak: agresja słowna i fizyczna, dokuczanie, cyberprzemoc;
  • zasad odpowiedzialnego i bezpiecznego korzystania z Internetu tj. mediów społecznościowych;
  • zasad bezpieczeństwa w szkole i poza szkołą.

Tematyka poruszana na zajęciach miała przede wszystkim na celu przeciwdziałanie przemocy w środowisku szkolnym i pozaszkolnym
oraz uwrażliwienie uczniów na zagrożenia, jakie mogą wynikać z używania Internetu, a także jakie konsekwencje mogą ponieść, w przypadku niewłaściwych zachowań.

Uczniowie mieli również możliwość zadawania pytań, na które policjant udzielał wyczerpujących odpowiedzi.

Psycholog szkolny
Anna Jagiełło-Zamojska