Dzień Chłopaka OB

29 września Grupa O "B" wraz z wychowawcą odwiedzili pizzerię Biesiadowo w Mińsku Mazowieckim. Celem wycieczki było miłe spędzenie Dnia Chłopaka oraz integracja klasy, a także zapoznanie dzieci z wyglądem i wyposażeniem pizzerii oraz uwrażliwienie ich na kulturalne zachowanie się w restauracji. Pracownicy pizzerii pokazali dzieciom, jak robi się pizzę. Po krótkim instruktażu dzieci zabrały się do robienia swoich własnych wypieków. Pod bacznym okiem pracownic wałkowały ciasto, smarowały sosem, posypywały serem, a następnie komponowały dodatki według własnego smaku. Dzieci bardzo poważnie potraktowały zadanie i w wielkim skupieniu zajęły się pracą. Kiedy pizze się piekły w gorącym piecu, dzieci miały czas na przypomnienie zasad właściwego zachowania się w pizzerii i kulturalnego sposobu spożywania posiłków. Po upieczeniu uczniowie przystąpili do degustacji. Wszystkie wypieki wyszły doskonale i jedyne w swoim rodzaju. Dzieci jadły z wielkim apetytem przygotowane przez siebie pizze. Uczniowie zgodnie stwierdzili, że świetnie się bawili i z chęcią jeszcze tu wrócą. Wróciliśmy do szkoły bogatsi o nową wiedzę i doświadczenia. Jednomyślnie stwierdzamy, że wycieczka była bardzo…udana! Natomiast 30 września nasi wspaniali chłopcy otrzymali od koleżanek dyplomy oraz życzenia z okazji ich święta.

p.Klaudia i p.Dorota