O akcji BohaterON w Mojej Szkole

BohaterON w Twojej Szkole to część ogólnopolskiej kampanii o tematyce historycznej BohaterON – włącz historię! Kampania ma na celu upamiętnienie, uhonorowanie i bezpośrednią pomoc uczestnikom Powstania Warszawskiego, edukację społeczeństwa, a także promocję patriotycznych postaw i historii Polski XX wieku.

W ramach akcji BohaterON w Twojej Szkole w naszej  Szkole, już po raz kolejny,   uczniowie klas VIII przygotowywali listy, kartki, plakaty i prezentacje doPowstańców.
Działania plastyczno-literackie poprzedzone były zajęciami o tematyce patriotycznej, uświadamiających ogromną rolę i poświęcenie uczestników Powstania Warszawskiego. Uczniowie oglądali dostępne filmy edukacyjne, słuchali wywiadów z Powstańcami oraz włączali się w pogadanki i dyskusje na temat udziału w Powstaniu Warszawskim młodych ludzi. Z zainteresowaniem czytali biogramy Powstańców, oglądali prezentacje multimedialne na temat Powstania Warszawskiego, czytali wiersze Powstańców Warszawskich – Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Tadeusza Gajcego – którzy oddali swoje życie za ojczyznę. Uczniowie wirtualnie przemierzali powstańczą zniszczoną Warszawę, a także oglądali współczesne miejsca upamiętnienia powstańczego zrywu.
Uczniowie klas VIII zapoznali się na lekcjach wiedzy o społeczeństwie ze stronę internetową akcji.
Zredagowali 27 listów i kartek do Powstańców, część z nich zaadresowali do konkretnych osób. Swoje słowa często opatrzyli rysunkami symboli Powstania lub ilustracjami nawiązującymi do podjętych przez Powstańców działań wojennych.
Uczniowie dziękowali Powstańcom za odwagę i poświęcenie w walce o wolność Polski, życząc zdrowia i długich szczęśliwych lat życia.

Uczniowie klas VIII