ZIELONY EUROPIKNIK

W słoneczne niedzielne popołudnie, 25 września, nasza szkoła dumnie prezentowała się podczas Zielonego Europikniku organizowanego po raz pierwszy w mieście. W specjalnie
w tym celu rozstawionym namiocie pokazywaliśmy rozmaite pomoce dydaktyczne zakupione w ramach unijnego projektu Torami nowej edukacji. Ustawiła się spora kolejka mińszczan, którzy chcieli zgłębić na odpowiednich modelach tajniki ludzkiego ciała i szkieletu. Nie było końca domysłom, co oglądamy pod trzema nowiutkimi mikroskopami. Zabawa w zgadywanki przysporzyła mnóstwa radości nie tylko dzieciom.Najmłodsi bawili się modelem Układu Słonecznego lub projektowali i budowali roboty. Do domu mogli zabrać ulotki, z których dowiadywali się o celach i założeniach unijnego projektu.

Warto też wspomnieć, że przed rozpoczęciem całego wydarzenia sześcioro uczniów
z klasy 6d godnie reprezentowało naszą szkołę podczas uroczystości odsłonięcia muralu Solidarni z Ukrainą, który zdobi fasadę budynku Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Mińsku Mazowieckim.

Monika Halagiera