Światowy Dzień Bez Tytoniu

Szkolna kampania antynikotynowa :

Nigdy nie jest za późno na rzucenie palenia !!!

Co roku, 31 maja obchodzimy Światowy Dzień Bez Tytoniu. Święto stanowi okazję do zwrócenia uwagi całego świata na powszechność nałogu palenia papierosów i jego negatywne skutki zdrowotne.

Akcja ma na celu szerzenie świadomości na temat zagrożeń związanych z paleniem tytoniu i jego negatywnego wpływu na zdrowie. Ograniczenie chorób i zgonów spowodowanych paleniem.

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) alarmuje:

• 600 000 000 drzew ścina się na papierosy
  • 84 000 000 ton emisji dwutlenku węgla uwalnia się do powietrza, podnosząc globalną temperaturę
  • 22 000 000 000 litrów wody używa się do robienia papierosów.

Uczniowie klas czwartych przygotowali kolorowe plakaty mające na celu kształtowanie wśród społeczności uczniowskiej  właściwych postaw prozdrowotnych. W szczególności chodziło nam o zwrócenie uwagi na powszechność nałogu palenia papierosów i e-papierosów oraz na ich  negatywne skutki zdrowotne.