,,Radzimy sobie z emocjami”- Termometr złości

Emocje są nieodzownym elementem naszej egzystencji, sygnalizują nasze potrzeby. Natura wyposażyła nas w emocje, abyśmy lepiej radzili sobie w życiu.

Tematem naszych warsztatów jest złość. Złość pełni ważną rolę, pomaga zebrać siły do obrony w sytuacji zagrożenia lub poradzić sobie z przeciwnościami losu. Doświadczamy złości, kiedy na naszej drodze pojawia się jakaś przeszkoda, nie możemy w danym momencie zrobić tego, co jest naszym pragnieniem. Złość pojawia się również, kiedy ktoś chce nas skrzywdzić. Pomaga ona wówczas obronić się przed zagrożeniem.

Uczniowie podczas zajęć określali nasilenie złości w różnych sytuacjach dnia codziennego, prezentowali również w formie graficznej sytuacje, w których czują tę emocję. Zajęcia były okazją do zaprezentowania własnego sposobu okazywania złości
oraz bezpiecznych sposobów radzenia sobie z nią.

Zapraszam do galerii prac.

Anna Jagiełło-Zamojska