ECO FASHION 2022

Nowy Jork, Paryż, Mediolan uznawane są za światowe stolice mody, ale to co wydarzyło się 29 kwietnia w naszej szkole budzi niepokój wśród czołowych  światowych projektantów. Bo oto w pokazie mody ekologicznej zorganizowanej dla uczniów klas 0-3,  przedstawione zostały genialne projekty, wyróżniające się oryginalnością, dbałością o każdy szczegół, a co najważniejsze wykonane z surowców wtórnych.  Był to pierwszy i na pewno nie ostatni pokaz mody ekologicznej w naszej szkole. Projekty zachwyciły jury i publiczność, która bardzo entuzjastycznie reagowała na prezentacje. Pokaz brawurowo poprowadziły Marysia i Maja z klasy 8b, a w jury zasiadła Amelka, która reprezentowała głos młodzieży.  Projektanci czuli się na wybiegu, jak ryby w wodzie – chętnie opowiadali o swoich projektach, ale też przekazywali ważne hasła ekologiczne. Baner Zuzi z klasy 2d głosił: „ Ekologia ważna sprawa, a moda to zabawa, wiec zamiast kupować nowe ubrania pora starych przerabiania! ”. To co najważniejsze w tym pokazie mody, wśród zgiełku, świateł, fleszy to cel dla jakiego został zorganizowany, a mianowicie zwrócenie uwagi na edukację ekologiczną, przede wszystkim dzieci i młodzieży, bo przecież to od nich zależeć będą dalsze losy naszej planety. Pamiętajcie – PRZYSZŁOŚĆ ZIEMI JEST W WASZYCH RĘKACH!!!

W wyniku burzliwych obrad wyłoniono następujących laureatów:

W kategorii klas 0-I:

I miejsce Agata Czyżkowska, klasa 1a

II miejsce Julia Lichniak, klasa 1b

III miejsce Weronika Pietrzak, klasa 1a

W kategorii klas II-III:

I miejsce Emilia Kąca, klasa 3a

II miejsce Zuzanna Drabarek, klasa 2d

III miejsce Julia Rymko, klasa 2b

Wyróżnienia otrzymali:

Michał Płochocki, klasa 1d

Dominika Chłopik, klasa 2d

Weronika Dąbrowska, klasa 2d

GRATULUJEMY!

Nagrody dla zwycięzców zostały ufundowane przez Radę Rodziców.

Serdecznie dziękujemy!

Karolina Roguska