22 KWIETNIA OBCHODY ŚWIATOWEGO DNIA ZIEMI

„ Pamiętajmy, że każdy z nas jest mieszkańcem Ziemi i odpowiada za utrzymanie dobrostanu naszej planety” pod takim hasłem dzieci z oddziałów przedszkolnych i uczniowie klas I- VIII uczcili obchody Światowego Dnia Ziemi 2022.

Celem Dnia Ziemi jest promowanie postaw ekologicznych oraz zwiększanie świa-domości społecznej na temat zagrożeń, jakie dotykają naszą planetę. Dbanie i troska o środowisko są niezwykle ważne, a ta coroczna akcja przypomina nam, że jako ludzie jesteśmy odpowiedzialni za przyszłość naszej planety.

Nasi uczniowie z wielkim zaangażowaniem przygotowali się od tegorocznych działań.

Dzieci z oddziału 0A i 0B wzięły udział w międzyszkolnym konkursie „ Urodzinowa kartka dla Ziemi”.

I miejsce zdobyli Zuzanna Szczurowska z grupy 0A i Gabriel Baj z grupy 0B.

Wyróżnieni zostali także Zuzanna Baranowska, Anna Jóźwik i Dawid Nowak – grupa 0A.

Wielkie gratulacje dla wszystkich !

Podczas zajęć „ zerówkowicze” pod opieką wychowawczyń Pani Joanny Bartnic-kiej i Pani Agnieszki Żołądek oraz Pani Doroty Cymbalińskiej i Pani Elżbiety Lew-czuk przygotowali prace plastyczne promujące akcję.

Uczniowie klas I-IV chcąc zwrócić uwagę swoich starszych kolegów i koleżanek na te ważne tematy i wzbudzić poczucie więzi z naturą przygotowali plakaty, które zostały wystawione w holu szkoły. Tego dnia przyszliśmy do szkoły ubrani na zielono.

Mamy nadzieję, że nasze działania zaowocują postawami proekologicznymi wśród uczniów każdego dnia.