Witaj majowa jutrzenko!

Przed nami majowe święta. 1 maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pracy, 2 maja Dzień Flagi Państwowej oraz Dzień Polonii i Polaków za granicą.
3 maja jest dniem szczególnym dla wszystkich Polaków. Obchodzimy tego dnia rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W 1791 r. Sejm Wielki, zwany Sejmem Czteroletnim uchwalił pierwszą w Europie i drugą na świecie (po amerykańskiej z 1787 r.) konstytucję.

Nauczyciele świetlicy przygotowali wiele zajęć o tematyce patriotycznej np. uczniowie wykonali Polską flagę z okazji zbliżającego się Święta Flagi Narodowej, kokardy narodowe, Godło Polski. Dzieci obejrzały również spot ,,Niepodległa-moja flaga” zachęcający do wywieszania flagi, słuchano i śpiewano Mazurka Trzeciego Maja-Witaj Majowa Jutrzenko.

Prowadzono rozmowy z uczniami na temat majowych świąt. Wykonano również kolorowe motyle symbolizujące majową aurę, łąkę budzącą się do życia.

Anna Jagiełło-Zamojska