Szkolna akcja BohaterON

Akcja BohaterON w naszej szkole polegała na zapoznaniu się z materiałami przesłanymi do szkoły od organizatora. Przeprowadziliśmy lekcje z wykorzystaniem  materiałów. Klasy V kolorowały  godło Polski, zastanawiały się, kim jest bohater i jakie cechy powinien posiadać oraz wybierały przedmioty potrzebne Powstańcom podczas walki w 1944r. Uczniowie klas VI wykonali pocztówki dla żyjących Powstańców Warszawskich, w których dziękowali za ofiarną walkę w obronie stolicy. Uczniowie przedstawiali cechy bohatera oraz wskazywali osoby, które ich zdaniem na to miano zasługują. Natomiast klasy VII i VIII obejrzały film opowiadający o przebiegu Powstania Warszawskiego, a następnie rozwiązały test na ten temat. Uczniowie także poznawali biogramy żyjących Powstańców Warszawskich i ich wspomnienia z obrony stolicy i walki z okupantem. Akcja zakończyła się napisaniem życzeń do żyjących Powstańców Warszawskich, w których uczniowie wyrazili swój hołd bohaterom oraz podziękowali, że dzięki Nim mogą żyć, rozwijać się, uczyć języka ojczystego w wolnej Polsce.

Barbara Szmidt