Szachy w grupie 0A

W piątkowe poranki nikt w grupie 0A nie marudzi! Wszyscy siadają ładnie w tak zwaną szachownicę i czekają niecierpliwie na Pana Jacka Jóźwika, który wprowadza nas w świat szachów. Zdążył już od początku roku szkolnego zarazić nas swoją pasją. Podczas zajęć dzieci poznają zasady gry w szachy i szlifują stale swoje umiejętności pod czujnym okiem Pana Jacka. Wspólnie analizują różne ułożenia na szachownicy, uczą się taktyki i strategii rozgrywania partii szachowych celem pokonania przeciwnika lub wyjścia z opresyjnej sytuacji. Dzieciaki z przyjemnością zasiadają do szachownic i spędzają przy nich coraz więcej czasu. Każda partia szachów gromadzi obserwatorów, którzy w skupieniu obserwują każde posunięcie graczy. Szachy to nie tylko wspaniała gra, ale uczą one logicznego myślenia, strategii, planowania.
Dziękujemy Panu Jackowi za tak wspaniały wkład we wszechstronny rozwój dzieci z naszej grupy.

Joanna Branicka i Agnieszka Żołądek