Pierwsze medale rozdane – chłopcy wicemistrzami regionu

Uczniowie naszej „Czwóreczki” rozpoczęli zmagania drużynowe w sztafetowych biegach przełajowych na szczeblu powiatu mińskiego dnia 5 października 2021 roku. Tego dnia nasze młodsze sztafety z roczników 2009 i 2010 w kategorii dziewcząt i chłopców uplasowały się na drugim stopniu podium uzyskując tym samym awans do zawodów regionalnych.

Dnia 13 października 2021 roku nasi uczniowie ponownie wzięli udział na kolejnym etapie rywalizacji w sztafetowych biegach przełajowych regionu w Siedlcach. Tego dnia, zarówno dziewczęta jak i chłopcy również dali z siebie wszystko.

Dziewczęta w składzie: Zuzanna Jarek kl. VII A, Zuzanna Jagodzińska kl. VII E, Wiktoria Koc kl. VII E, Aleksandra Zabieglińska kl. V D, Nikola Zając V D, Aleksandra Wójcik kl. VII B, Sandra Niedbała kl. VII E wywalczyły bardzo dobre VI miejsce w regionie.

Natomiast chłopcy w składzie: Jan Kowalczyk kl. VII B, Filip Augustyniak kl. VII A, Kacper Wojciuk kl. VII A, Antoni Sawicki kl. VI A, Szymon Szewczyk kl. V A, Tomasz Rosa kl. V A, Hubert Ołdak kl. V A sprawili nam miłą niespodziankę i zajęli II miejsce przy wsparciu dziewcząt, które mocno kibicowały chłopcom. Nasi srebrni medaliści tym samym zakwalifikowali się na XXIV Mazowieckie Igrzyska Młodzieży Szkolnej 2021/2022, które odbędą się dnia 21 października w Kamionie.

Bardzo dziękujemy rodzicom za wsparcie. A naszym dzieciaczkom, tym młodszym i starszym gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy sportowe.

B. Orłowski