XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Już po raz kolejny społeczność naszej szkoły wzięła udział w akcji

„ Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia”

1 października cztery komisje egzaminacyjne, w których skład wchodzili uczniowie klas 5a i 5c sprawdzało stopień znajomości przykładów z tabliczki mnożenia. Egzaminatorzy przepytywali swoich kolegów ze szkoły, rodziców, pracowników szkoły, dyrekcję i nauczycieli – łącznie przepytano 212 osób. Każdy, kto odpowiedział poprawnie na 5 pytań z jednego losu, otrzymał nagrodę – legitymację Eksperta Tabliczki Mnożenia.

Po otrzymaniu legitymacji eksperta można było spróbować swoich sił w grze „ Królowa skakanki”. Zabawa ta polegała na podawaniu odpowiedzi do zadań zamieszczonych na karcie pokazywanej przez prowadzącego, przy jednoczesnym wykonywaniu przeskoków przez skakankę. Choć zadanie nie było łatwe, chętnych do wzięcia udziału nie brakowało. Wśród uczniów bezkonkurencyjna okazała się przedstawicielka klasy 8a – Maja Araźna, która zdobyła 46 punktów. Pani Beata Zdankowska-Wasążnik była najlepsza wśród przedstawicieli  grona pedagogicznego i uzyskała fantastyczny wynik 64 punktów J

Główne motto akcji „Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają” przyciąga społeczności na całym świecie. W wydarzeniu brały udział szkoły nie tylko z Polski, ale też Rosji, Arabii Saudyjskiej, Irlandii czy  Birmy. Tym bardziej jest Nam miło, że możemy być częścią tej światowej matematycznej społeczności.

Dziękujemy wszystkim za udział w akcji,

gratulujemy wyników i zapraszamy za rok!

Koordynatorzy lokalni:

Agnieszka Wysocka